Plecak czy torba na laptopa? Przegląd najwygodniejszych rozwiązań

Plecak czy torba? Jedno i drugie! Obie metody przechowywania laptopa są równie dobre. Wybór którejś z nich czasem zależy od okoliczności, a niekiedy od Twoich codziennych zwyczajów i obowiązków. Jeśli jeszcze nie wiesz, w czym przenosić komputer, za chwilę podjęcie decyzji zakupowej przyjdzie Ci łatwiej.

Kiedy warto zdecydować się na torbę na laptopa?

Dla wielu osób i być może także dla Ciebie, dobrym wyborem okaże się torba na laptopa. Ten wykonany w formie aktówki na dokumenty przedmiot cechuje przede wszystkim elegancja. Rozważ jego zakup, gdy często znajdujesz się w sytuacjach oficjalnych – idealnie będzie pasował do żakietu lub garnituru jako dodatek.

Nie trzeba uczestniczyć w konferencji biznesowej, żeby zdecydować się na torbę. Aktówka na Twój laptop dobrze zaprezentuje się m.in. jako dodatek do płaszcza. Jeśli więc preferujesz elegancki styl (albo po prostu masz obowiązek się tak nosić w pracy), futerał na komputer doskonale dopełni Twój codzienny wygląd.

Torby na laptopy nie sprawdzają się w każdej sytuacji. Powodami są ich rozmiary i sposób noszenia. W wąskich przegródkach nie zmieści się zbyt wiele dodatkowych rzeczy. Futerał zajmuje też rękę, a noszony na ramieniu może spaść. W pewnych okolicznościach, np. w trakcie przenoszenia innych bagaży, torba będzie niewygodna.

Zalety i wady torby na laptop

  • Doskonały dodatek do żakietu bądź garnituru.
  • Dobrze prezentuje się w sytuacjach oficjalnych, np. firmowych zebrań, konferencji biznesowych i spotkań z klientami.
  • Ograniczona pojemność.
  • Konieczność noszenia w ręce lub na ramieniu.

Dla kogo lepszy będzie plecak na laptop?

Producenci akcesoriów od dawna tworzą modele plecaków z dodatkową kieszenią na laptop. Obecnie trudniej znaleźć wariant pozbawiony takiej przegródki niż taki, który ją ma. Możesz się o tym przekonać na stronie internetowej https://eobuwie.com.pl/c/torebki/plecaki. Wśród setek propozycji znajdziesz produkty wykonane z różnych materiałów (nylon, poliester, skóra ekologiczna i naturalna) oraz o dowolnym wzornictwie.

Tak szeroki wybór pozwoli Ci znaleźć model pasujący do Twojego gustu i stylu. Jeśli w danym momencie nie musisz prezentować się oficjalnie, plecak na laptopa będzie nawet lepszym rozwiązaniem od torby. W jego wnętrzu zmieścisz nie tylko komputer, ale jeszcze dokumenty, śniadanie do pracy i inne potrzebne Ci rzeczy.

Plecak na laptopa przyda się ponadto po pracy i w podróży. W uwolnionych od aktówki rękach możesz przenieść o jedną siatkę z zakupami więcej. Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, kłopotem nie będzie spacer z maluchem za rękę. Wygodę, jaką daje przenoszenie komputera w ten sposób, docenisz też w trakcie wycieczki.

Plusy i minusy plecaka na laptop

  • Ogromny wybór modeli wykonanych z różnych materiałów, do tego wszelkich rozmiarów i kolorów.
  • Możliwość przenoszenia laptopa wraz z innymi rzeczami i to bez zajmowania rąk.
  • Nie pasuje do oficjalnych elementów ubioru, a nawet codziennego płaszcza.
  • Problem z dopasowaniem rozmiarów przegródki na laptop do rozmiarów urządzenia, przez co w trakcie przenoszenia komputer może się przemieszczać z boku na bok.

Dobre praktyki bezpiecznego przewożenia laptopa w torbie lub plecaku

Torby i plecaki chronią laptopy w równie dobrym stopniu, ale nie zapominaj o zachowaniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim po wyjęciu komputera nie spotka Cię przykra niespodzianka. Jak należy postępować? Wystarczy pamiętać o:

  • odłączeniu urządzeń peryferyjnych;
  • przewożeniu laptopa w pozycji pionowej.

Odłączanie urządzeń peryferyjnych

Przed schowaniem komputera odepnij od niego pendrive, przewodową mysz bądź inny sprzęt. W ten sposób wyeliminujesz ryzyko uszkodzenia gniazd USB.

Przewożenie laptopa w pozycji pionowej

Nie ma przypadku w tym, że kieszeń na laptop wymusza trzymanie go w pionie. O transportowaniu go w takiej pozycji pamiętaj też, kiedy zamierzasz schować go do dużej walizki. Komputer przewożony w poziomie jest bardziej narażony na drgania, co może doprowadzić do awarii któregoś z podzespołów.

Artykuł sponsorowany

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *